top of page

ARTIK R

EN/LTF C

YENİ ÇAĞA HAZIRLANIN

Artik 6 ve tüm iki kolonlu kanatlarımızın (Peak ve Klimber gibi yarışma modellerimiz) geliştirilmesinde edinilen bilgi, iki kolonlu bir EN C olan Artik R’nin yaratılmasıyla sonuçlandı.

 

Size hız, aerodinami ve yüksek performans sunacak benzersiz bir deneyim; aynı zamanda bir EN C kanadının kullanım kolaylığı, aşamalı tepkileri ve pasif güvenliği ile.

 

Yeni Artik R ile en önde olun.

HEDEF VE AVANTAJLARI

Cross-Country

Yeni bir çağa adım atın ve istediğiniz kadar uzağa uçun. Artik R'da mükemmel performans ve süzülüş ile; iki kolonlu için benzeri görülmemiş stabilite, güvenlik ve konfor bir arada.
 
Yarışma

Yüksek termik verimliliği sizi gerçekten etkileyecektir. Hız, stabilite ve en yüksek performans yarışmalara ilk adımlarınızı atmanızı sağlayacak. 

Artik R Detayları

artik r 3.png
artik r 2.png
artik r 1.png

En iyi performans

Çok hızlı bir kanat. İki kolunlu tasarım sürtünmeyi azaltır ve kanadın daha yüksek performans göstermesini sağlar. Optimize edilmiş profili ve solid, verimli ön kenarı sayesinde termiklerde de hızla tırmanır.

Kişiye özel kumanda

Uçması çok kolay. İki kolonlu olarak, B kolonu ile kumanda, yüksek hızlarda bile çok daha verimlidir. Kanat daha kompakttır ve chord deformasyonu olmadan tam kontrole izin verir, bu da kumandaya daha iyi yanıta ve performansa dönüşür.

Süzülüş performansı ve stabilite

Süzülüş sırasında farklı bir his - daha iyi, çok daha akıcı ve çok daha verimli. Artik R, bir adım daha ileri gitmek isteyenler için dinamik bir kanat olmasının yanında uçuşta, özellikle pitch salınımında stabiliteyi koruyan büyük bir sağlamlığa sahiptir.

artik r 4.png

Üstün güvenlik

Güvenlik ve kontol kolaylığı, güçlü yönlerinden ikisidir. Artik R, orta-ileri uçuş seviyelerinde daha doğrusal bir ilerleme sağlayabilmek için, Artik 6 ile Peak 6 arasında sınıflandırılmıştır. Performansı, bir yarışma kanadına yakın hissettiriyor, ancak ılımlı 6.5 en boy oranı ve uygulanan Niviuk teknolojileri sayesinde çok daha fazla pasif güvenliğe sahip.

ARTİK R RENKLER

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Resmi 2023-08-07 19.31.08.png
Ekran Resmi 2023-08-07 19.41.25.png
bottom of page