top of page

KOYOT 4 P

Gelişim + Hike & Fly

EN/LTF A

P Serisi

MACERACI RUHUNUZU SERBEST BIRAKIN

En verimli ve hafif bir şekilde bir pilota dönüşün. Koyot 4 P size yamaç paraşütü dünyasına girme ve ilk hike&fly maceralarınızı tam güvenlik ve konforla deneyimleme fırsatı verir. Her uçuşta becerilerinizi geliştirmek ve maceracı ruhunuzu serbest bırakmak için kendinize kanatlar verin.

Doğuştan hafif ve güvenli

Koyot4 P, hafifliğini korurken Niviuk’un pasif güvenlik alanındaki tüm yeniliklerini bir araya getirir, böylece içinizdeki maceraperestinizi serbest bırakabilirsiniz.

Tamamen Kolay Kullanım

Kolay ve basit kullanımı, pilotun ortaya çıkabilecek herhangi bir durumun üstesinden gelmeye hazırlıklı olması için gerekli tüm bilgi ve becerileri edinmesine yardımcı olur.

En stabil konfor

Kademeli, eksiksiz ve sağlam bir öğrenme sağlamak için uçuşun tüm aşamalarının keyfini çıkarmanızı sağlayacak sakin ve yumuşak huylu bir kanat.

Koyot4P_©niviuk_355A9834-MOD.jpg

Maceracı Ruhunuzu Serbest Bırakın

Koyot 4 P, eğitim aşamanız sırasında bile yeni maceralara kapı açar. Tutkularını uçuşla tamamlamak isteyen tüm dağcılar ve yüksek dağ meraklıları için bir kanat. Hafif yapısı, eşsiz yerlerde uçuşların tadını çıkarmak ve dolayısıyla pilot olarak ilerlemek için dağ tırmanışlarını kolaylaştırır.

Bu çok uysal bir kanattır ve pilot tepkilerine verdiği yanıt, eğitim için kullanılan diğer kanatlara kıyasla çok daha ilericidir. Kanat, çok kademeli tepki verir ve bir manevra veya komutu gerçekleştirdikten sonra doğal baş üstü konumuna geri dönme eğilimi gösterir.

Kanat, pilotun konforunu ve güvenini arttırmak için türbülansı tamponlar ve mükemmel stabilitesi kapanma olasılığını en aza indirir. Hızlı ve basit bir şekilde düzelir, bu sayede kontrol edilmesi kolay ve çok sezgisel bir kanattır.

Yeniden tasarım, yeni profil ve kanopinin kavisi gibi daha fazla kanat uyumu ve stabilitesi sağlayan özellikler içeriyor. Bu, daha kolay bir kalkış ve uçuşun her aşamasında daha fazla pasif güvenlik sağlamak için hayati öneme sahiptir.

Devrim niteliğindeki Nitinol (TNT) çubuklarının Koyot 4 P profiline dahil edilmesi de dikkat çekicidir. Kanat profilinde bu çubukların kullanılması esnekliğini arttırır, şekil hafızası verir ve profilin orijinal şekline daha kolay dönmesine yardımcı olur. Bu malzemenin kullanılması, kanadın kullanım ömrünü arttırmak ve yamaç paraşütü eğitiminde yaygın olan yoğun kullanım sırasında kanadı korumak için dayanıklılığı artırır.

Ön kenarı, yapılandırılmış bir tasarıma (SLE teknolojisi), span ekseninde ekstra bir dikişe (3DL teknolojisi) ve yarışma kanatlarımızda kullanılan 3DP teknolojisine dayanan deformasyonsuz ideal gerdirmeye sahiptir. Tüm bunlar, Koyot 4 P'nin sınıfındaki diğer kanatlara kıyasla ekstra bir performans bonusu sunmasını garanti eder ve pilota ilk cross-country uçuşlarına geçme imkanı verir.

Kanadın iç yapısı da yeniden tasarlandı ve optimize edildi. Kirişler ve köşegenler birleştirildi ve daha iyi bir yük dağılımı için bağlantı noktaları güçlendirildi. Daha iyi bir hava akımı için önemli bir özellik olan arka kenar aerodinamiği geliştirildi ve selefine göre daha az sürtünme sonucu alındı. RAM Hava Giriş (RAM) teknolojisinin uygulanması, bu akışı iyileştirmeye ve herhangi bir türbülansı daha iyi absorbe etmesi için kanadın iç basıncını optimize etmeye katkıda bulunur. Bu iyileştirmeler Koyot 4 P’ye, güvenlik, stabilite ve kontrol açısından büyük fayda sağlamıştır.

İp seti, kanatların hazırlanmasını ve kalkış öncesi iplerin kontrol edilmesini çok daha kolay hale getirmek için basitleştirildi ve optimize edildi. Bu gelişme, çapraz bant kullanımına dayanan daha teknik bir yapının yanı sıra iplerin yeni bir stratejik dağılımına dayanıyor. Tüm yüzeyde sadece iki hizada ip olması, ip uzunluklarında %19 ve ip sayısında %31 azalma sağlamıştır.

En Boy oranı, önceki nesle göre 4.95'ten 4.75'e düşürüldü, bu, aynı zamanda kompaktlığı iyileştirmeye ve kanadı daha stabil getirmeye yardımcı olur. Hücre ağzı sayısındaki artış (36'dan 39'a) kanadı daha sağlam ve kompakt hale getirir, bu da daha iyi penetrasyon ve performansta bir artı ile sonuçlanır, böylece pilot kontrollü, eğlenceli bir ortamda öğrenebilir. Koyot 4 P'nin bir diğer özelliği, genişletilmiş fren aralığı ile birlikte kanat hızının daha aşamalı kontrolüne izin veren verimli ve stabil bir hız sistemine sahip olmasıdır.

Ekstra hafiflik için Koyot 4 P, Niviuk Plume serisinde kullanılan Interlock System (IKS) teknolojisi ile tamamlanabilir. Bu, bir Dyneema düğüm sistemi kullanarak sabit bir bağlantı oluşturan, ipler ve kolonlar arasında ultra hafif bir bağlantı sistemidir. Düğüm sistemi, daha verimli ve güvenli bir bağlantı sağlayan bir sabitleme ve kilitleme sistemi ile donatılmıştır. Bu, ekipmanın her zaman kullanıma hazır olduğu anlamına gelir.

Kısacası, Koyot 4 P, ilk hike & fly maceralarınızı keşfederken yavaş yavaş öğrenmenize olanak tanır. Bir pilot ve maceracı olarak potansiyelinizden eğlenceli, güvenli ve en iyi şekilde yararlanmak için harika bir ortak.

koyot 4 p renkler.png
koyot 4 p specifications.png

TEKNOLOJİLER

koyot 4 p teknolojiler fonsuz.png
bottom of page