top of page

BI SKIN 2 P

 

Tandem

EN/LTF B

P Serisi

ÇİFTE KEYİF

İlk tek yüzeyli, hafif (3,3 kg) sertifikalı tandem kanadın doğuşuna tanık olun. Aynı kanat altında hike&fly maceralarınızın tadını çıkarın ve paylaşın.

Dünyanın en hafif tandem kanadı

Sadece 3,3 kg ağırlığında ve son derece küçültülmüş bir paketleme hacmine sahip olan bu tek yüzeyli tandem, uçsuz bucaksız maceralarda 190 kg'a kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir.

 

İki kişilik benzersiz deneyimler

Hayal edilemez kalkışlar, inanılmaz uçuşlar ve nazik ama tamamen kontrollü inişler. Tutkunuzu paylaşmak için eşsiz manevra kabiliyeti.

Yeni yollar, yeni zorluklar

İnovasyon sadece bir adım daha ileri gitmek değil, aynı zamanda yeni yönler keşfetmektir. Yamaç paraşütü dünyasında bir kilometre taşı olan kanadı keşfedin.

Skin2Bi_IMG_4971_©_niviuk.JPG

Bi Skin 2 P Hakkında

İnovasyon sadece bir adım daha ileri gitmek değil, aynı zamanda yeni yönler keşfetmektir. Yamaç paraşütü dünyasında bir kilometre taşı olan kanadı keşfedin.

Bi Skin 2 P, EN B olarak sertifikalandırılmıştır. Dünyanın en hafif tandem kanadıdır. Hem eğlence hem de ticari uçuşlar için tasarlanan bu tek yüzeyli kanat sadece 3,3 kg ağırlığındadır ve ilk kez hem pilot hem de yolcu, hike&fly maceralarının uçuş heyecanını tam bir güvenlik ile aynı kanat altında paylaşabilir.

Yalnızca bir boyutta mevcut olan yeni Bi Skin 2 P, ağırlığı ve son derece küçük ambalaj hacmi nedeniyle yamaç paraşütü dünyasında bir kilometre taşını işaret ediyor. Bi Skin 2 P aynı zamanda şaşırtıcı derecede çeviktir ve pilota ve dolayısıyla yolcuya yüksek derecede güven aşılayabilir.

Bi Skin 2 P için malzeme seçimi, üç hedefimize ulaşmanın anahtarıydı: son derece hafif, güvenli ve dayanıklı bir kanat üretmek. Alt yüzeyi olmayan tek yüzeyli kanat, üst yüzey Porcher 32g kumaştan ve ön kenar Porcher 38g'den yapılmıştır; burada esnek Nitinol çubuklar ayrıca daha fazla dayanıklılık ve biçim stabilitesi sunar. Hafif ve ince kolonlar (12 mm) sağlam Kevlar dokumadan yapılır. İpler, daha az yük taşıyan frenler dışında, kaplamasız Aramide’dir. Frenler ipleri ise ağırlığı daha da azaltmak için Dyneema ile yapılır.

Tüm bu unsurların kombinasyonu, uçuşun her aşamasında önemli bir rol oynar.  Uçuş; hızlı, şaşırtıcı derecede kolay ve çok kısa bir kalkışla başlar. Sıfır rüzgarda, bu tek yüzeyli 31 m2 kanat, zaman, çaba veya aşırı alan gerektirmeden pilot ve yolcunun üzerinde havayla dolar; bu da kanadı bir dağın zirvesi, kayalık bir yamaç veya karlı yüzey gibi dar veya zor alanlardan kalkışlar için ideal kılar.

Çeşitli özelliklerin toplam sonucu olarak, uçuş sırasında kanadın manevra kabiliyeti etkileyicidir. Altı adet kapalı hücre, büyük bir iç basınç ve bu nedenle pilot komutlarına stabil ve duyarlı yanıtlar sağlar. Kanadın düşük kavislenmesi herhangi bir sarkaç etkisini önler ve üzerinde çalışılan ip planı ve mükemmel yük dağılımı (190 kg'a kadar) sayesinde kanat sorunsuz bir şekilde uçar. Kısa fren hareketi, dönüşlerde mükemmel kontrol ve doğrudan ama çok duyarlı kumanda sağlar. Son olarak, tüm kanadın olağanüstü hafifliği, eylemsizlik ve aerodinamik sürtünmenin azaltılmasını sağlar ve nihayetinde, mükemmel performansı sayesinde, pilot ve yolcu, zirveden aşağıya inmek için bir yamaç paraşütü olmanın ötesine geçen bu yeni kanat modelinin keyfini çıkarabilir.

Bir diğer önemli husus, güvenlik ve doğruluğun çok önemli olduğu iniştir. Standart olarak gelen etkili trim sistemi sayesinde Bi Skin 2 P, momentumunu sakin bir süzülüşe dönüştürebilir, yumuşak ve tamamen kontrollü bir yere temas için iyi enerji tutma ve toparlanma sağlar. Böylece, sadece geleneksel bir kanat ile düşünülemeyecek alanlara inmek mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda hem pilot hem de yolcu uçuş deneyimlerini mükemmel bir şekilde bitirir.

Bi Skin 2 P, kesinlikle sadece tandem yamaç paraşütü dünyasında değil, genel yamaç paraşütü pazarında da bir dönüm noktası oluşturan benzersiz ve devrimci bir kanattır.

* Tüm P serisi kanatlarda olduğu gibi, Bi Skin 2 P de standart olarak IKS 1300 kg (ipleri kolonlara bağlamak için bir bağlantı sistemi) ile birlikte gelir, Klasik 800 kg’lık maillonlara kıyasla 25 kat daha hafif (0.2 g) olan IKS sistemi, 1300 kg'lık bir yük taşıma kırılma noktasına sahiptir. IKS, dağ ve hafif ekipman için özel olarak tasarlanmış ultra hafif bir bağlantı sistemidir*.

bi skin 2 p renkler.png
bi skin 2 p specifications.png

TEKNOLOJİLER

bi%20skin%202%20p%20teknolojiler_edited.
bottom of page