top of page

KOUGAR 3

Paramotor

DGAC

SINIRSIZ OLASILIKLAR 

Kougar 3, paramotor dünyasında devrim yaratmaya hazır olarak geliyor. Hızlı ama manevra kabiliyetine sahip karakteri, onu navigasyon ve cross-country uçuşlarınız için ideal bir kanat yapar. Kougar 3 performanslı, çevik ve son derece stabildir. Bu kanadın size verdiği güvenden ilham alın ve yeni maceralar aramaya başlayın.

Her zamankinden daha hızlı

Daha hızlı bir profile ve daha yekpare, daha temiz bir ön kenara sahip yeni bir tasarım, 80 km /s (± 3) maksimum hız anlamına gelir.

Sezgisel kullanım

Anında havayla doluşu ve çok fazla hızlanma gerektirmeden kolay kalkışı ile benzersiz bir şekilde kolay kullanımlı.

 

Güvenli ve kararlı

Uçuşun tüm aşamalarında yüksek pasif güvenlik ile son derece stabil, sağlam ve kompakt bir PPG kanadı.

Karen Skinner.jpg
Kougar 3 Hakkında

Kougar 3, çok sezgisel ve kolay kullanımıyla birlikte yüksek düzeyde teknolojik yenilikler sunan yeni nesil Niviuk paramotor kanatlarının bir parçasıdır. Komplike tasarımı, uçmayı kolaylaştırır ve çok daha verimli ve rahat bir şekilde uzun cross-country uçuşlarına izin verir.

Üstün bir avantajı, stabilitesini etkilemeden yüksek hızlara ulaşma kolaylığıdır. Kougar 3, pilotun her zaman güvende ve kendinden emin hissetmesine katkıda bulunan makul en-boy oranı (5.7) sayesinde çok sağlam ve kompakt bir kanattır.

 

Yeni Kougar, kanadı hem yük hem de hız aralıklarında gerçekten katı kılan yeni ve gelişmiş bir refleks profiline sahiptir.

Kanadı pilotun üzerine zahmetsizce getiren anında havayla doluşu, basit ve çabuk bir kalkışı garanti eder. Ayrıca yeni profili sayesinde Kougar 3, düşük hızda çok etkilidir, bu nedenle kalkış sırasında çok daha az hıza ve gaza ihtiyaç duyulur. Bu aynı zamanda yakıt tüketimini azaltır ve kanadın havadayken performansını artırır.

 

Uçuşa başladıktan sonra, manevra kabiliyeti ve stabilitesi sizi şaşırtacak ilk şeylerdir ve bu yeni nesil Niviuk yamaç paraşütlerinin yeteneklerini ortaya koyar; hatta Kougar 3 termiklerde verimli bir şekilde uçmanıza bile imkan verir. Kougar 3, olağanüstü performansının yanı sıra, sıkı ve katı profilini korurken, inanılmaz azami hızı ve 80 km/saate (± 3) ulaşma kolaylığı ile de fark yaratır.

 

Trimler ve speed-bar, maksimum hıza ulaşmak için birlikte kullanılabilir ve A ve C kolonları arasında maksimum 24 cm fark sağlar. Maksimum hücum açısındaki bu sınırlamayla, pilot asla hızlanma sınırını aşma konusunda endişelenmek zorunda kalmaz ve uçuşun geri kalanının keyfini çıkarmaya odaklanabilir.

 

Aynı zamanda, bu yeni kolonların ve profil tasarımının kombinasyonu, yavaş uçarken daha fazla hız korumaya izin verir ve bu da daha yumuşak ve daha güvenli bir iniş sağlar.

 

Kougar 3 Ayrıca, fren tutamağını sabitlemek için yeni tek yönlü mıknatıs sistemi, fren mıknatısının yüksekliğini ayarlama imkanı veya yarışmalar için özel kontrollerin entegrasyonu gibi kontroller üzerinde bazı yeni özelliklere de sahiptir.

 

Niviuk'ta felsefemiz, tüm deneyim ve bilgi birikimimizi her kanat tasarımına dahil etmektir ve Kougar 3 bunun bir göstergesidir. Örneğin, yeni yarışma kanadımız olan Icepeak Evox'ta kullanılanla aynı gerdirme teknolojisi uygulanmıştır.

 

Bu, çok daha temiz bir profil ve ön kenar, kırışıksız, titreşimsiz ve mükemmel bir malzeme gerginliği sağlar, böylece kanat daha önce mümkün olanın ötesinde performans gösterebilir.

 

Mükemmel mekanizmayı yapmak için mükemmel kanat. Kolay kullanım, stabilite ve üst düzey performans. PPG kanatlarının yeni nesli şimdiden burada.

kougar 3 advanced.png

BEGINNER                    INTERMEDIATE               ADVANCED

kougar 3 renkler.png
kougar 3 specifications.png

TEKNOLOJİLER

kougar3%20teknolojiler_edited.png
kougar 3 ağırlık seviye.png

SEVİYENİZE HANGİ MODEL DAHA UYGUN?

qubik hangi model uygun.png
bottom of page