top of page

MAKAN

EN/LTF

KALKIŞA HAZIR OLUN

İlk uçuşlarınızı asla unutmazsınız. Onları ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyum sağlayacak ve havadaki ilk maceralarınızda size eşlik edecek çok yönlü, hafif, rahat ve güvenli bir harnes ile deneyimleyin. Kalkışa hazır mısın?

makan yandan.png

Uçuşunuzda maksimum güvenlik

Mükemmel absorbe etme özelliklerine sahip köpük koruması, dayanıklı malzemeler ve basit iki tokalı kapatma sistemi ile birleştirilerek hatasız kolay bir bağlanma sağlar.

Keşfetmek için ideal

Stabil yapısı ile serbest uçuşun çeşitli yönlerini tam bir güvenle keşfetmenizi sağlayacaktır. Hem rahat hem de manevra kabiliyetine sahip bir koşum takımı ile öğrenin ve eğlenin. Böylece uçuş kariyerinizin başlangıcı en keyifli deneyimlerle başlar.

Ölçülerinize göre yapıldı

Ergonomik tasarımı, tüm uçuşlarda maksimum konfor sağlamak için koltukta ve sırtta köpük takviyeleri içerir. Ek olarak, ayarlanabilir kayışlar, harnesin pilotun vücut şekline hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanmasını sağlar.

Sınıfındaki en hafif harneslerden biri

S-M boyutunda 3,7 kg’lık bir harnes. Makan; taşınması kolay olduğu için uçmayı öğrenirken çok çeşitli avantajlar sağlar -pilotun bir uçuş alanından diğerine geçmesi veya eğitim tepesine geri taşıması gereken zamanlar için idealdir. Hafifliği ayrıca ilk kanat şişirme uygulamalarını kolaylaştırır ve azaltılmış hacmi, sıkıştırmanın, paketlemenin ve depolamanın daha kolay olduğu anlamına gelir.

makan orta foto1.png

Her zaman uçmayı hayal ettiniz… şimdi gerçek oldu. Makan harnes ile, yamaç paraşütünüzle ilk uçuşlarınız için mükemmel bir ortak bulacaksınız.

HARNES ÖZELLİKLERİ

makan orta foto2.png
 • Koltuğun altındaki yüksek darbe emici köpük koruması ve sırtlıktaki köpük ile mükemmel konforu garanti eder.

 • Dengeyi iyileştirmek için, ek bir stabilite sistemi ile birlikte ABS. Bu sistem, pilotun her koşulda rahat hissetmesini sağlayan mükemmel stabilite sağlar.

 • Pilotun rahatça sabitlenmesini garanti etmek için iki tokalı basitleştirilmiş bir ayar sistemi.

 • Daha doğrudan ve hassas kullanım için bir koltuk tahtası.

 • İki ek klips ve T-kilit sistemi, bu harnesi yer çalışmalarında da çok rahat hale getirir ve ayrıca uçuş sırasında dengeyi artırır.

 • Bilyalı Ronstan makaraları.
   

 • Kolay kapatılan yedek paraşüt bölmesi.

 • İki entegre cep. Ana arka cep özellikle hacimlidir.

 • Makan ayrıca iki yan cebe sahiptir.

 • Kusursuz işçilikle birlikte hafif ve yüksek kaliteli malzemeler, mükemmel bir şekilde düzgün ve çıkıntısız bir harnes sağlar (yanlarda).

MAKAN'I KEŞFET

Yeni pilotlar için tasarlandı ve sporda ilerleyenler için mükemmel şekilde uyarlandı.

makan 1-1.png
makan 1-2.png
makan 2-2.png

"Uyumlu" bir harnes

Uçuş öncesi kontrol ve hazırlığı kolaylaştırmak için hafif ve modern. Uçuş öncesi hazırlıklarının doğru yapılması için kırmızı bir ‘uçuştan önce tokayı kapat’(clip before flight) güvenlik işaretine sahip göğüs kemeri: bu, hatalı toka bağlantısı yapılması veya tokanın hiç kilitlenmemesi ihtimallerini önlemeye yardımcı olur. Kalkıştan sonra harnese otuması ve inişten önce harnesten kalkması kolaydır.

makan 2-1.png

Standart olarak konfor

Makan, ergonomik şekli ve arka kısımdaki köpük dolgusu sayesinde rahat bir harnestir.

makan 3-1.png
makan 3-2.png
makan 4-2.png

Tam koruma

Uçuşa yeni başlayanlar için maksimum güvenlik. Köpük koruyucu (16 cm, 35 Gs) bir darbe durumunda mükemmel bir absorbe oranına sahiptir.

makan 4-1.png

Mükemmel stabilite

Uçuş sırasında göğüs kemer ayarlarının kolayca yapılabilmesine, daha etkili ağırlık aktarmaları ile kumanda hassasiyetini arttımaya olanak tanıyan stabil harnes. Göğüs kemeri ve karabinalar arasındaki ekstra kayışlar daha iyi kuvvet dağılımı sağlayarak harnesin stabilitesini arttırır. Bu, daha iyi bir güç dağılımı ve daha geliştirici ağırlık aktarmaları ile sonuçlanır.

makan 5-1.png
makan 5-2.png
makan specifications.png

*Ağırlığa, alt ve arka köpükler, speed sistemi, yedek bağlantı kolonları ve yedek bölmesi ölçü köpüğü dahildir.

bottom of page