top of page

SKIN 3

Hike & Fly

EN/LTF B

BİR SONRAKİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEYİMİ

Tek yüzeyli kanatlar hakkında gördüğünüz ve duyduğunuz her şeyi unutun. Yeni Skin 3, iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor ve ilk kez tek yüzeyli bir kanat, geleneksel bir yamaç paraşütüyle karşılaştırılabilecek özellikler ve uçuş konforu sunuyor. Rahat, stabil, verimli ve mümkün görünmese de tek yüzeyli.

Her durumda olağanüstü

Türbülanslı koşullar, kafa rüzgarı ve uçuş mesafesi konularında çok daha verimli. Diğer tek yüzeyli kanatların aksine, doğası uçuş davranışını etkilemez.

Dayanıklı hafiflik

Kanadın devrim niteliğindeki yeni güçlendirilmiş yapısı, ip sayısını büyük ölçüde azaltmayı mümkün kılar ve yarı hafif malzemelerin kullanımı ile birlikte hafif ve aynı zamanda dayanıklı hale getirir.

Garantili kolay kullanım

Daha fazla uçuş konforu için duyarlı, verimli ve stabil bir EN B sertifikalı kanat. Daha eğlenceli, daha hızlı ve çok daha kolay kullanımlı ve uçması kolay.

greenland©niviuk_355A9142-MOD.jpg

Skin 3 Hakkında

Tek yüzeyli kanatlar artık sadece extreme dağcıların kalesi değil. Yeni Skin 3, kolay kullanılabilirlik / performans ve hafiflik / dayanıklılık arasında mükemmel dengeyi arayan her pilot için olağanüstü bir kanattır.

Skin 3, uçarken daha kolay ve daha erişilebilir kontrollerle benzersiz bir keyif sunar ve pilotlara öğrenme aşamalarında bile güven verir (EN B). Kanat, ilerici ve eğlenceli bir uçuş sağlamak için daha uzun fren mesafesi ve daha fazla pasif güvenlik sunar. Manevra kabiliyeti ve uçuş verimliliği, hayal edebileceğiniz her türlü hike& fly macerasını gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Kanadın yapısı açısından Skin 3, 3DL teknolojisine dayalı yeni tasarlanmış bir ön kenara sahiptir. Bu, daha fazla kanat bütünlüğü, daha kolay ve daha düz bir kalkış anlamına gelir. Komutlara doğrudan verdiği tepkiler sayesinde daha fazla güvenlik ve bir kapanma durumunda daha hızlı bir iyileşme sağlar. Ön kenar, kanada profili boyunca ekstra stabilite sağlayan ve daha yüksek hızlara ulaşabileceği anlamına gelen SLE teknolojisini kullanır.

Havalandıktan sonra, Skin 3 sadece yukarıdan aşağıya uçulan bir kanattan çok daha fazlası olduğunu kanıtlar ve sonunda tek yüzeyli bir kanatla uçuş mesafesi olasılığını açar. Türbülanslı havadaki iyileştirilmiş davranışı sayesinde kanat daha rüzgarlı koşullarda uçabilir, bu da onu hike & fly uçuşları ve harika maceralar için mükemmel kılar.

Yeni iç yapısı, pilotun ağırlığını daha iyi dağıtmak ve yükleri ip bağlantı noktalarında daha optimum şekilde dağıtmak için kirişleri ve köşegenleri (Skytex 32 g / m2) birleştiriyor. Bunun, ip seti üzerinde doğrudan bir etkisi vardır ve selefine kıyasla % 44 daha az ipi bulunmaktadır. Bu, sürtünmeyi önemli ölçüde azaltır ve uçuşun tüm aşamalarında performansı iyileştirmenin yanı sıra, uçuş öncesi kanat hazırlama sürecini büyük ölçüde basitleştirir.

İp sayısındaki bu azalma, aynı zamanda, geri kalan malzeme ve kumaş seçimini etkilemeden hafif bir kanat elde etmek için de önemli bir faktördür. Kanadın dayanıklılığı, yeni Skin 3'ün tasarımında önemli bir husustur ve bu amaçla, yüzeyde yarı hafif Porcher Skytex 32 g / m² kumaş ve ön kenarın iç kısmında Porcher Skytex 27 g / m² kullandık. Hafiflik ve aynı zamanda güç ve dayanıklılık sağlayan bir malzeme kombinasyonu.

Tüm Niviuk kanatları gibi, Skin 3, profile şekil hafızası ve muazzam esneklik sağlamanın yanı sıra yapıyı güçlendirmek ve kanadın ağırlığını azaltmak için Nitinol çubuklar (TNT) içerir. Bununla birlikte, 3DP teknolojisinin kullanımı, kumaşın mükemmel bir şekilde gerilmesini sağlar, kırışıklıkları ve havadaki performansı düşürecek herhangi bir deformasyonu önler.

İniş, Skin 3'ün güçlü yönlerinden bir diğeridir ve pilot, daha güvenli ve her zaman kontrollü bir iniş için daha geniş bir fren hareket aralığı ve tam hız tutma sağlayan yeni hibrit trim sistemini (yarım trim, yarım speed-bar) kullanma seçeneğine sahiptir.

Kısacası, Skin 3 keşfedilecek yeni bir dünya. Tüm maceralarınızda size eşlik edecek ve ancak bu yeni nesil tek yüzey kanatlarla mümkün olacak yeni hedeflere ulaşmak için ideal bir kanat. Bir parçanız olduğunu hissettirecek bir kanat.

skin 3 renkler.png
skin 3 specifications.png

TEKNOLOJİLER

skin 3 teknolojiler saydam fon.png
bottom of page