top of page

SKIN 3 P

EN/LTF B

P Serisi

BİR SONRAKİ MEYDAN OKUMA İÇİN HAZIR OLUN

Yeni Skin 3 P, şimdiye kadar üretilen P (Plume) serisindeki en hafif modeldir. Hike & Fly limitlerini zorlayanlar için tasarlanmış yeni nesil tek yüzeyli kanatlar. Şimdi her zamankinden daha çevik ve çok yönlü.

En saf haliyle P (Plume) serisi

Hafif, uçması kolay ve çok daha eğlenceli. EN B sertifikalı bir kanadın garantili konforu ve güvenliği ile hike & fly zorluklarınızı daha uç bir seviyeye taşıyın.

 

Macera için tasarlandı

Ultra kompakt ve çok yönlü ekipman arayan dağ ve dağcılık meraklıları için en iyi seçim.

 

Son derece keyifli

 

Hareketli havada daha iyi performans ile maksimum kolay kullanım. Tek sınır, kendinize koyduğunuz sınırdır; Skin 3 P, termiklerde uçmak ve geleneksel bir kanatmış gibi geçişler yapmak için daha fazla hız ve stabilite sunar.

greenland©niviuk__DSC0361-mod.jpg

Skin 3 P Hakkında

Skin P serisi, yeni, daha verimli ve daha hafif bir versiyonla kendini aşıyor: Skin 3 P. Ultra hafif tek yüzeyli bir kanadın harikalarını deneyimlemenizi sağlayan EN B sertifikalı bir kanat.

Yeni Skin 3 P, bildiğimiz haliyle hafiflik kavramında devrim yaratıyor ve ağırlık, performans ve dayanıklılık arasında mükemmel bir denge sunuyor. Bir önceki nesle göre daha yüksek hıza ulaşabilen ve daha basit ve verimli bir manevra kabiliyeti ile daha fazla eğlence sunan bir kanat.

Kanadın uçuş özellikleri geleneksel bir kanadınkine çok benzer, bu da güvenlik ve konfordan ödün vermeden termik ve kuvvetli rüzgar koşullarında uçabileceği anlamına gelir. Piyasadaki herhangi bir tek yüzeyli kanattan çok daha sağlam. Şişirme anından itibaren ve uçuş boyunca Skin 3 P, yüksek zirveler arasında yüksek irtifalarda bile güvenle uçmanıza izin verir. Hayalini kurduğunuz tüm hike & fly maceralarına girişmeye cesaret edin.

Ultra hafif malzemelerin (Porcher Skytex 27) çeşitli Niviuk teknolojileri ile birlikte kullanılması, hafif, rahat ve son derece çok yönlü bir yamaç paraşütü ile sonuçlandı.

Kanat yapısı açısından, Skin 3 P, daha fazla kanat tutarlılığı anlamına gelen ve daha yüksek hızları kolaylaştıran yeni bir kendi kendine şişen ön kenara sahiptir. İç yapısı tamamen yeniden tasarlandı. Kiriş ve diyagonallerin kombinasyonuna dayanarak, optimal bir yük dağılımına sahiptir ve bu, toplam ip setini %40'dan fazla azaltmamızı sağlamıştır.

İlk olarak yarışma kanadımız Icepeak Evox yapılırken kullanılan malzemelerin yeni gerdirme sistemi, termik performansını bozan veya engelleyen her türlü deformasyonu önler ve manevra kabiliyetine katkıda bulunur.

Bir diğer yenilik ise ultra hafif kolonlarıdır. 6 mm Dyneema lyros dokuma ve 3 mm Dyneema halat kombinasyonuna dayalı olarak, yüksek performanslı kanatlarda yaygın olarak kullanılan devrim niteliğindeki yeni bir trim sistemi içerirler. Bu yeni tasarım sayesinde, kanatta basit, kullanımı kolay, çok hafif ve toplam ağırlığı artıran metal parçalar içermeyen bir trim sistemine sahip olur. Her kolon, fren tutamakları ve trim sistemi dahil olmak üzere sadece 45 g ağırlığındadır.

Skin 3 P daha uzun bir fren mesafesine ve dolayısıyla daha iyi pasif güvenliğe sahiptir. Pilot, kanadın hızını daha doğru bir şekilde kontrol edebilir ve daha yumuşak ve hassas bir iniş sağlayabilir.

Skin 3 P ayrıca kolonlar ve ipler arasında ultra hafif IKS bağlantı sistemini de içerir. Bu sistem, kendi kilitleme ve bloke sistemi ile donatılmış basit bir Dyneema düğüm döngüsüne dayanmaktadır. Profilde Nitinol (TNT) kullanımı ağırlığı daha da azaltır ve bu, daha iyi ve daha kolay bir kalkış için daha düzgün bir şişirme sağlar.

Şüphesiz, Skin 3 P hafiflikte son noktadır ve aynı zamanda herhangi bir yamaç paraşütü ve yüksek dağ meraklısının bir macerayı tamamlamak için güvende ve kendinden emin hissetmesi için gereken her şeyi içerir.

skin 3 p renkler.png
skin 3 p specifications.png

TEKNOLOJİLER

koyot 4 p teknolojiler fonsuz.png
bottom of page